Erdem Matbaası Ankara Maliye Anlaşmalı Matbaalar Listesinin 1. Sırasındadır.

ZARF - ANTETLİ KAĞIT - DAVETİYE - DERNEK MAKBUZU - TAHSİLAT MAKBUZU - SİPARİŞ FİŞİ  VE TÜM MATBAA İŞLERİNDE UYGUN FİYATLAR

ANKARA, İSKİTLER’DE FAALİYET GÖSTEREN MATBAAMIZDA HER TÜRLÜ, MATBAA İŞLERİ...FATURA, İRSALİYELİ FATURA, GİDER PUSULASI VB.

Ana SayfaFaturaTahsilat MakbuzuDernek MakbuzuBroşür - KartvizitAntetli Zarf

Tahsilat Makbuzu, kullanım miktarı ve şekline bağlı olarak ofset baskı cilt olarak yapılabilir. Ödemeler genellikle nakit ve sizin kendi işyerinizden yapılıyorsa, tahsilat makbuzunun Sürekli form olarak düzenlenmesi daha doğrudur. Bu sayede hem zamandan tasarruf edip hem de yapılan ödemeleri bilgisayarınızın muhasebe programına anında kayıt edebilirsiniz.


Tahsilatlarınızı siz karşı tarafın işyerine giderek yapıyorsanız, tahsilat makbuzunun cilt olarak düzenlenmesi daha doğru olur. Bu durumda tahsilat makbuzunun aslını Müşterinize veren personeliniz, geri geldiğinde, tahsilat makbuzunun bir örneğini bilgisayarınza kaydedebilir, yada klasörleyebilirsiniz.

Tahsilat makbuzları, tel cilt veya tutkal cilt olarak basılabilir. Tel cilt yapıldığında makbuzların nüshaları ciltte kalır. Tutkal cilt yapıldığında, size kalan nüshaları klasörleyebilirsiniz.


Fatura, İrsaliyeli Fatura, Serbest Meslek Makbuzu, Sevk İrsaliyesi, Gider Pusulası, Perakende Satış Fişi, Yolcu Taşıma Bileti, Düğün Davetiyesi,Tahsilat Makbuzu, Tediye Makbuzu, Dernek Alındı Belgesi, Sipariş Fişi, Antetli kağıt, Zarf…Fatura Basımı, Fatura Basmaya Maliye ile Anlaşmalı Matbaalar yetkilidir. Maliye ile Anlaşmalı Erdem Matbaasın da Ankara’ da hizmet Vermekteyiz.


Tahsilat Makbuzu

Firmaların müşterilerine verdikleri hizmet sonucu parayı ödediklerine dair düzenlenen belgeye Tahsilat makbuzu denir. Aslı parayı ödeyen müşteriye verilen ve Tahsilat makbuzu diğer sureti hizmet veren firmada kalır. Ödemeler elden yapılması dolayısı ile Tahsilat makbuzu kesilir. Banka yolu ile yapılan havale ve eft işlemlerinde ya da kredi kartı ödemeleri için Tahsilat makbuzu kesilmesine gerek duyulmaz.


Tahsilât makbuzu üzerinde belli başlı bazı bilgilerin bulunması gerekir. Tahsilat makbuzu kesen firmaya ait şirketin tam unvanı adresi ve telefon bilgilerinin yer alması gerekir. Tahsilat makbuzu kesiminde ödemenin yapılmış olduğu tarih bölümüne hizmetin alınıp paranın ödendiği tarih yazılır.


Erdem Matbaası

Uygun Matbaa Fiyatlarını İnceleyebilirsiniz.

Tel: 0312 311 25 84 - 0555 144 25 84

E-Mail: matbaa06@gmail.comTediye Makbuzu:

Firmanın ; mal veya hizmet satın aldığı işletmeye , Belirli bir tutarı ödediğini gösteren evraktır. Tediye makbuzu da Tahsilat makbuzundaki bilgileri içerir.


Sipariş Fişi:

Satıcıya, belirtilen malları, belirli teslim ve ödeme koşulları ile işletmeye gönderme ve faturayı düzenleme yetkisi veren belge.


Makbuz:

Para yada başka bir şeyin teslim alındığı gösteren belge, alındı. Makbuzların resmiyet kazanabilmesi için bir noter tarafından onaylanması veya resmi anlaşmalı matbaalarca basılması gerekmektedir


Bu tür makbuzlar müşterinin-firmanın isteğine bağlı olarak otokopili (kendinden karbonlu) kağıda basılır.

1 Asıl 1 Suret basılabileceği gibi, 1 Asıl 2 Suret’de tercih edilebilir.

Seri No bulunması makbuzun takibi açısından yararlı olabilir.

Firmanıza kurumsallık katan ve logonuzun, adresinizin bulunduğu makbuzları uyugn fiyatlarla Ankara Erdem Matbaası’nda yaptırabilirsiniz.

Fatura, İrsaliyeli Fatura, Serbest Meslek Makbuzu, Sevk İrsaliyesi, Gider Pusulası, Perakende Satış Fişi, Yolcu Taşıma Bileti, Düğün Davetiyesi,Tahsilat Makbuzu, Tediye Makbuzu, Dernek Alındı Belgesi, Sipariş Fişi, Antetli kağıt, Zarf…Fatura Basımı, Fatura Basmaya Maliye ile Anlaşmalı Matbaalar yetkilidir. Maliye ile Anlaşmalı erdem Matbaasın da Ankara’ da hizmet vermekteyiz.


Tahsilat Makbuzu 2 nüsha olarak düzenlenir. Gerekli alanlarlar doldurulduktan sonra Firma Kaşesi vurularak Tahsilatı Yapan Yetkili tarafından kaşenin üstü İmzalanır. Asıl nüsha ödeme yapan Müşteriye, ikinci nüsha da muhasebe kayıtlarına işlenmek üzere Firmanın Ön Muhasebe birimine teslim edilir.

Erdem Matbaası

Uygun Matbaa Fiyatlarını İnceleyebilirsiniz.

Tel: 0312 311 25 84

E-Mail: matbaa06@gmail.comTahsilat Makbuzu, Sipariş Fişi vb. Makbuz Türleri;

Ticari işlemler ile ilgili tahsil edilen paralar için  düzenlenen  belgedir. Senetli ve senetsiz alacakların,

alınan çek ve poliçe bedellerinin tahsil edilmesi durumunda, tahsilatı yapan tarafından düzenlenir.

Parayı tahsil eden iki nüsha olarak düzenler ve imzalar. İlk nüsha  ödemeyi yapan tarafa verilir, ikinci nüshası

işletmede kalır. Bu belge ispat niteliği taşır. Borcun ödendiğini gösterir.

Tahsilat Makbuzu Çeşitleri; Tediye Makbuzu, Para Makbuzu, Aidat Makbuzu vb.

Sipariş Fişi; Satıcıya, belirtilen malları belirli teslim ve ödeme koşulları ile işletmeye gönderme ve faturayı düzenleme yetkisi veren belgedir.

Sözleşme: İki ya da daha fazla kişi arasında yapılan ve koşullarına uyulması yasayla desteklenmiş olan antlaşmalara denir. Tarafların birbirine uygun irade

açıklamalarıyla yapılan bir hukuki işlem olan sözleşmenin genel olarak belirli bir biçimde yapılması zorunlu değildir.

SİPARİŞ FİŞİ, SÖZLEŞME, SERVİS FİŞİ, MAKBUZ VB. ÇEŞİTLERİ: Servis Fişi, Oto Kiralama Sözleşmesi, Teslim Fişi, Adisyon v.b.

Maliye ile Anlaşmalı Matbaamız da Ankara’ da hizmet vermekteyiz.Sipariş Fişi - Sözleşme ve Diğer Makbuz Türleri;

İletişimNeredeyizKazım Karabekir Caddesi Kültür Çarşısı No: 7 /43-44   İskitler - Ulus / ANKARA     Tel & Fax: +90 312 311 25  84 - 0555 144 25 84   |   E-Mail: matbaa06@gmail.com
Fatura, İrsaliyeli Fatura, Serbest Meslek Makbuzu, Sevk İrsaliyesi, Gider Pusulası, Perakende Satış Fişi, Yolcu Taşıma Bileti, Düğün Davetiyesi,Tahsilat Makbuzu, Tediye Makbuzu, Dernek Alındı Belgesi, Sipariş Fişi, Antetli Kağıt, Zarf…Fatura Basımı, Fatura Basmaya Maliye ile Anlaşmalı Matbaalar yetkilidir.

Maliye ile Anlaşmalı Matbaamız da Ankara’ da hizmet vermekteyiz.Fatura kıymetli ve resmi bir evraktır. Her yerde herkes fatura basamaz. Fatura basma yetkisi Maliye Bakanlığı tarafından belirli koşulları sağlayan matbaalara verilir. Bu matbaalar şekil şartlarına uygun olarak faturayı basarlar. Dolayısıyla, öncelikle fatura basma yetkisi olan Erdem Matbaası ile iletişime geçmelisiniz.

0555 144 25 84